Grzybobranie -rydze i prawdziwki - fotorelacja - Wędzarnia | Budowa wędzarni | Gril murowany l Działka :: Władysławowo

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Grzybobranie -rydze i prawdziwki - fotorelacja

Wolne chwile
Super Grzyb - RYDZ!

Sezon grzybobrania dobiega końca, w telewizji słychać, że grzybów jest w zatrzęsienie? Czy to jednak prawda? Chyba jednak nie.
Jest ciepło - piszę ten tekst 23-09-2012r. Jestem zapalonym grzybiarzem od ponad 25 lat. Mam swoje miejsca i odwiedzam je systematycznie. Jednak co rok jest gorzej, jeśli chodzi o wysyp masowy grzybów. Często pokonuję trasę wzdłuż wybrzeża - Gdynia - Koszalin i zawsze im bliżej Koszalina tym w poszczególnych miejscościach widać było przy drodze cały przegląd wszystkich niemal rodzajów grzybów występujących w przydrożnych lasach.
Obecnie - lipiec/sierpień - tylko kurki i nieliczne koźlaki! - choć i to dobre. Wrzesień - oprócz znakomitych kurek, trochę prawdziwków!!
Co się dzieje?, co rok to gorzej. Sam zadaję sobie to pytanie. Słaby rok, dużo zbierających?, źle wyrywane grzyby? itp. , to jednak chyba nie to, po prostu jest jak jest i trzeba czekać na odpowiedni rok / urodzaju-masowy wysyp/. Dla poratowania humorów prezentuję poniżej zbiory i okazy z moich pewnych miejsc. Nawet rydze się zdarzały. Nie przejmujcie się - będzie lepiej w przyszłym roku :-))

Teraz czas na Króla - PRAWDZIWEK - grzyb marzeń !

KRÓL W CAŁEJ OKAZAŁOŚCI - PRAWDZIWEK - BOROWIK SZLACHETNY !

Kilka prostych rad dla amatorów zbierania grzybów:

Które zbierać?
Jak widzę i słyszę telewizyjne porady w stylu - " zabierać ze sobą atlas grzybów do lasu" to mnie śmiech i groza ogarnia!!!

PAMIĘTAJCIE!!

  • ZBIERAMY TYLKO TE GRZYBY, KTÓRE NA 100% ZNAMY!! - TAKIE, KTÓRE NAM OJCIEC, DZIADEK POKAZAŁ W RZECZYWISTOŚCI!!

  • JEŚLI MAMY WĄTPLIWOŚCI, CHOĆBY DO JEDNEGO GRZYBA - ZOSTACIE GO !


Życzę smacznego:-))

Leszek

 
stat4u
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego