Filtr do oczka wodnego z beczki - jak zrobić samodzielnie skuteczny filtr biologiczny - Wędzarnia | Budowa wędzarni | Gril murowany l Działka :: Władysławowo

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Filtr do oczka wodnego z beczki - jak zrobić samodzielnie skuteczny filtr biologiczny

Działka

Wobec licznych pytań o mój filtr do oczka wodnego, postanowiłem przedstawić jego prostą budowę, która kosztowała mnie tylko 80zł / koszt pompy do brudnej wody w Brico/.

Opis działania filtra
jest na innej podstronie, krótkie opisy też po kliknięciu i powiększeniu fotek. Szkoda, że nie mogę pokazać w momencie jak to konstruowałem ale nie sądziłem, że będzie tyle pytań. Teraz na jesień, jak roślinność przeszła w " stan spoczynku" widać lepiej jak i gdzie jest mój filtr.

Zrobiłem też mały schemat jego wykonania i działania. Dla mnie liczy się to, że jest skuteczny
a opisana zasada działania sprawdza się i to jest najważniejsze. Teraz to filtr włączam dla efektu szumu spadającej wody i robię to jak tylko jestem na działce. Czasami zdarza się, że przez tydzień nie włączam / brak czasu w sezonie na rekreację/ a i tak woda jest super czysta, roślinki i ryby maja się dobrze co widać na stronie oczko wodne.

Mam nadzieję, że moje rady sie komuś przydadzą i będzie się cieszył super widokiem swojego oczka.

Wobec licznych pytań dot. utrzymania wody w beczce/filtrze na odpowiednim poziomie po wyłączeniu pompy odpowiedź jest na drugiej fotce.
Jedno z wielu pytań w temacie :
Treść wiadomości:
Witam. Pytanie moje może jest banalne ale żeby poziom wody w beczce był odpowiedni musi się zrównać z poziomem wody w oczku więc beczkę trzeba zakopać tak?
Odpowiedź:
Niekoniecznie- gdyż wystarczy wylot wody z beczki/filtra umieścić wyżej ok. 20cm od dna beczki i woda zejdzie tylko do poziomu wylotu a poniżej wylotu pozostanie :-)
I to powoduje, że beczkę/filtr  możemy postawić nawet wyżej od poziomu wody...
 
stat4u
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego