Komputer - jak chronić własny komputer - Wędzarnia | Budowa wędzarni | Gril murowany l Działka :: Władysławowo

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Komputer - jak chronić własny komputer

Wolne chwile

Wobec licznych próśb o zmieszczanie porad informatycznych, spełniam liczne prośby zawarte w mailach- systematycznie będę zamieszczał porady jak unikać ostatnio "modnych" zagrożeń- liczę,
że spełnią one Wasze oczekiwania.PORADY KOMPUTEROWE
Tu
znajdziecie porady pozwalające uniknąć zagrożeń płynących z intrenetu ale nie jego samego, tylko niecnych praktyk stosowanych przez niektóre i to polskie portale z oprogramowaniem. Jeśli macie problem i nie znajdziecie na forach odpowiedzi - opiszcie w miarę dokładnie problem a znajdziecie odpowiedź! Większość istniejących forum wymagają rejestracji.
U nas wystarczy skorzystać z formularza i opisać problem. Unikniesz podawania danych- opiszesz problem i uzyskasz odpowiedź!

1.INSTALATORY

Zaczynamy od podstawowego obecnie problemu jakim są INSTALATORY! :
/ skąd na moim komputerze znalazły się programy których nie / teoretycznie / instalowałem?
Jak instalować programy?
Niby proste pytanie, ale nie do końca. Obecnie wiele portali gdzie można było znaleźć użyteczne oprogramowanie stosuje w.g. mnie niecne praktyki. Na czym one polegają? Otóż, wiele z nich "dogadało" się z innymi firmami, że skoro dany portal ma dużą odwiedzalność i sporą renomę to warto to wykorzystać i to dosłownie "wykorzystać".  Słowo WYKORZYSTAĆ należy w tym  przypadku tłumaczyć
wykorzystać naiwność użytkowników! . Postawiłem taką tezę i postaram się ją udowodnić.
Weźmy na tapetę pierwszy lepszy portal - np. dobreprogramy / jeszcze do niedawna polecałem ten portal wszystkim swoim znajomym/ taka firma i taka renoma  a chyba za marne grosze zrobiła w.g. mnie krok ku własnej zagładzie.
Dawniej wszystko ładnie opisane, posortowane w kategorie itp., obecnie tylko zaawansowany użytkownik zorientuje się, że wybierając daną aplikację musi zachować ostrożność.

SPRAWA ROZBIJA SIĘ O TZW. INSTALATORY!

Żeby dużo nie pisać:
 wcześniej wybierając potrzebną aplikację, pobieraliśmy BEZPOŚREDNI INSTALATOR  ZE STRONY PRODUCENTA! -  i  instalowaliśmy  "czystą" aplikację-było OKEY!
OBECNIE - pobieramy " niby wybraną aplikację" - uruchamiamy i instalujemy- tylko czy aby na pewno to co wybraliśmy?
       NIE! to jest tzw. skompilowany instalator, który na początku, jeśli wybierzemy opcję : AUTOMATYCZNA zainstaluje nam całe niechciane" badziewie" i na konieć właściwą aplikację! Te "badziewia" to m.in. DELTA SEARCH i podobne rzekome rozszerzenia i ułatwienia dla naszych wyszukiwarek. Pojawią się na pulpicie dodatkowe ikonki a na pasku inne startujące automatycznie ikonki. Co to jest - ano nic innego jak automaty do śledzenia naszych preferencji wyszukiwania

  • - i OBY TYLKO TO!

Jak tego uniknąć?
 jeśli już popełniliśmy ten błąd - NIM klikniesz INSTALUJ - zrób prawym klikiem
      / WŁAŚCIWOŚCI/  na ten instalator i zobacz ile "waży" - chcieliśmy ściągnąć aplikację o "wadze" np. 10MB a nasz plik ma 120kb! - to pierwszy i najważniejszy znak, że nie jest to        właściwy plik tylko właśnie skompilowany INSTALATOR!!

NIE KLIKAJ NA NIEGO!!

  •  poszukaj w Google wpisując nazwę aplikacji i dodaj słowo PRODUCENT!

WNIOSEK:

  •  unikaj serwisów, które nie oferują "czystych" instalatorów" !!

Jak wcześniej pisałem, jeszcze do niedawna wszystkim polecałem serwis "DB" - TERAZ STANOWCZO ODRADZAM!!!!

CDN....

 
stat4u
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego